O nas

Nasza historia

O Centrum Terapii dla Nastolatek, Młodych Kobiet i ich Rodzin

Ciekawi Cię, skąd pomysł na stworzenie właśnie takiego centrum?
Chcesz dowiedzieć się więcej o założycielce? Informacje znajdziesz na tej stronie.

Sprawdź czy to centrum jest dla Ciebie

Czym jest Złoty Środek?

To miejsce, w którym budujemy połączenia pomiędzy światami. Światem nastolatek i ich rodziców, a także światem realnym i tym, który powstaje w głowie – odrealnionym. Światy te łączy Złoty Środek.

Świat nastolatek to świat, w którym dzieją się rzeczy nowe, często chaotyczne i nieprzewidywalne. Dojrzewając, młode osoby poszukują siebie, odkrywają swoją wewnętrzną przestrzeń, jednocześnie nie mogąc odnaleźć się w zewnętrznej rzeczywistości. Rozumiemy, że ta podróż może być ciężkim okresem. Wesprzemy Cię w tej drodze.

Jednocześnie świat dorosłych – rodziców a świat młodych dziewczyn – nieraz dzieli przepaść, nad którą obie strony chwieją się, nie mogąc zrobić kroku dalej. Złoty środek podaje ręce obu stronom, pragnąc wspierać i łączyć, by odnalazły porozumienie.

Złoty Środek to miejsce, gdzie wzmacniamy więzi rodzinne i budujemy zdrowe relacje. Tworzymy historie pełne wzruszeń i odkryć. Dołącz do nas i stań się częścią tej historii!

Misja

Naszą misją jest zapewnienie wsparcia, leczenia i rozwoju dla nastolatek, młodych kobiet i ich rodzin, w celu osiągnięcia harmonii, zrozumienia i równowagi w życiu wewnętrznym oraz w relacjach.

Nasze podejście do terapii łączy zarówno aspekty emocjonalne, psychiczne, jak i społeczne.

Cel

Dążymy do znalezienia Złotego Środka pomiędzy indywidualnymi potrzebami nastolatek, a potrzebami ich rodzin.

Nasz zespół doświadczonych terapeutów zapewnia wsparcie i narzędzia, które pomagają nie tylko w radzeniu sobie z trudnościami, ale także w kształtowaniu wewnętrznej siły i zdrowej samooceny.

Wartości

Nasze wartości to:
  • Wsparcie w odkrywaniu własnej tożsamości.
  • Tworzenie zdrowych relacji.
  • Budowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami.
  • Rozwijanie zdrowej samooceny i pozytywnego obrazu siebie.
  • Rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów.
  • Integracja rozwoju emocjonalnego, psychicznego i społecznego.
O swojej misji opowiada

Monika Widelska - psycholożka, terapeutka młodzieży

Nacisk, jaki kładę na wartości rodzinne, miłość i wzajemne wsparcie, wynika z mojego wewnętrznego systemu. Tworząc bezpieczne środowisko, w którym każda nastolatka może opowiedzieć o swoim bólu, lęku i wściekłości, współpracuję jednocześnie z rodzicami, by odnaleźć harmonię pomiędzy potrzebami obu stron.

Spokój, ciepło i empatia to cechy, które wyróżniają mnie nie tylko w życiu prywatnym, ale też w trakcie pracy. Widzę, jako matka, jakim wyzwaniem dla nastolatek jest dorastanie w świecie, w którym potwierdzenia siebie i relacji z innymi szuka się w sieci. 

W moim gabinecie nie ma tabu. Stawiam na terapię pogłębioną. Moja otwartość na trudne rozmowy i całkowita akceptacja rozmówcy podczas sesji pozwala mi nie tylko nawiązać głęboki kontakt, ale także zrozumieć źródła problemów i trudności. Uważam, że możliwość  konfrontacji z ukrytymi lękami, przekonaniami czy traumami może prowadzić do trwałej zmiany i zdrowienia. 

Dlatego założyłam centrum, wokół którego buduję zespół zaangażowanych profesjonalistów, dla których dobro młodych ludzi jest priorytetem w pracy zawodowej.

Nastolatko!

Rozumiem Twoje problemy – te codzienne, jak presja pogodzenia życia online i offline oraz te poważniejsze, jak depresja, myśli samobójcze i przeżywanie traumy. 

Jako mama niedawnej nastolatki wiem, że są dni, kiedy odczuwasz cały wachlarz emocji od lęku i rozczarowania, po złość i nienawiść wobec otaczającego Cię świata i dorosłych. Wiem, jak trudny jest brak akceptacji i jak ciężkie bywa poszukiwanie własnej tożsamości.

Moja wiedza i doświadczenie jako terapeuty, ale też jako rodzica, pozwalają mi pomagać i pokazywać skuteczne narzędzia do radzenia sobie z rzeczywistością, takie jak asertywność i umiejętność chronienia siebie. Za ich pomocą, wspólnie odnajdziemy Twój spokój i poszukamy radości z życia.

Zajrzyj na Instagrama

Mamo! Tato!

Rodzina ma największe zasoby, by wesprzeć leczenie dziecka, ale i hamować efekty. Zachowanie nastolatki bywa odzwierciedleniem tego, co dzieje się w domu. Pomogę Wam nawiązać dialog, w którym każda ze stron będzie partnerem, w którym będą się liczyć potrzeby Wasze i Waszych córek.

Pomogę Wam zrozumieć, że to, co dzieje się w głowach nastolatek, może być wynikiem procesu zmiany, jakie przechodzą. Porozmawiamy o tym, jak zauważyć cierpienie dziecka, nie odbierać go jako ataku i jak dostrzec w nim wołanie o pomoc. 

Jeśli widzisz pogarszający się stan swojego dziecka, które cierpi i nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać pojawiających się problemów – nie zwlekaj i nie czekaj na jego pogłębienie.

Umów pierwszą konsultację

W rodzinach, w których brakuje jasnych granic, gdzie nastolatki muszą mierzyć się ze zbyt dużą odpowiedzialnością, doświadczają lęku, poczucia osamotnienia oraz emocjonalnej niestabilności, potrzeba czasem osoby z zewnątrz, by przywrócić równowagę”

Monika Widelskazałożycielka Centrum Terapii Złoty Środek

GDPR

Polityka prywatności